Uygulamalarımız

Çift Kompenantlı Yol Çizgi Boyası

Özellikler :

Metilmetakrilat esaslı reaktif reçineler kullanılarak yapılan, ultraviyole ışınlara karşı koruyucu ve katalizör katılmasıyla hazır duruma gelen bir boyadır. Bu boya kuru ve temiz yola tatbik edilir ve 45 d.k sürede bünyesindeki fiziksel ve kimyasal tüm işlemleri bitirmiş ve son halini almış olur. Uygulama yapılan yol 0-30 dakika içerisinde trafiğe açılabilir. Ömürleri, yolun yapısına ve üzerinden geçen trafiğe bağlı olarak 24-36 ay arasındadır.

Avantajları:

-Çok iyi adezyon özelliklerine ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir.

-Kimyasal maddelerden ve mevcut trafikten dolayı kaplama üzerine düşen yağlardan ve yakıtlardan hiç bir şekilde etkilenmez.

-Solvent içermez ve doğaya zarar vermezler.

-Sembol uygulaması kaliteli ve kolaydır.

-Aşınmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

-Yüksek kayma direncine sahiptir.

-Birçok renk alternatifi ile uygulama yapılabilir.

 

Kullanım Alanları:

-Karayolları, şehir içi ve dışı yollar, havaalanı pistleri ve yaya geçitlerinin işaretlenmesinde kullanılabilir. Özellikle şehir içi yollarda uzun süre kalıcı olması istenilen işaretlemelerde tercih edilir.

-Ok, ofset, bisiklet yolu ve yavaşlama uyarı çizgileri.

-Şablonlar kullanılarak asfalt kaplama üzerine renkli semboller de yapılır.

-Azami hız sınırlamaları ve yazılar.

-Trafik sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde uyarı ve hız kesici amaçlı olarak kullanılır. Her aracın üzerindden geçtiği, stop çizgisi ve hız kesici çizgiler için ideal tek çözümdür.

-"Profil Atlama" olarak isimlendirilen sistemde çift komp.boya özel aparatlar yardımıyla yola tatbik edilir. Şekli itibariyle araçlar üzerinden geçtiğinde araçta hafif sarsılma meydana getirerek ve lastiklerden ses çıkmasına yol açarak sürücüyü uyarır. Bu şekilde araç sürücüsü hızını düşürerek daha güvenli bir sürüş sağlar.